SİİRT DEVLET HASTANESİ

Siirt İl Sağlık Müdürlüğü
SİİRT DEVLET HASTANESİ

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

Başhekim Şeyda Kayhan, İl Dışına Hasta Sevki Azaldı

Güncelleme Tarihi: 04/06/2018

Başhekim Uz.Dr. Şeyda Kayhan, yaptığı açıklamada, hastanenin donanımlı hekim kadrosuna sahip olduğunu belirtti.

Büyük merkezlerde yapılabilen tedavilerin birçoğu hastanede sorunsuz şekilde uygulanabilmekte olduğunu kaydeden Kayhan, "Ülkemizde kapalı yöntemle ameliyat tekniği her geçen gün önem kazanmakta olup hastanemizde de bu yöntem sıklıkla uygulanmaktadır.

İl dışındaki hastanelere sevk oranımızı en aza indirdik. Halkımız için her geçen gün daha iyisini yapmaya çalışıyoruz." ifadelerini kullandı.

Kadın Doğum Uzmanı Ahmet Yıldızbakan ise, Siirt Devlet Hastanesinde artık haftada bir gün laparaskopi (kapalı ameliyat) ameliyatını düzenli bir şekilde yaptıklarını söyledi.

Başhekim Kayhan, ramazan ayı boyunca özellikle akşam saatlerinde acil servisteki yoğunluğun önüne geçmek, hastalara daha hızlı müdahale edebilmek, vatandaşların oruçluyken tahlil, ilaç yazdırma, muayene olma zorunluluğunu da ortadan kaldırmak için bu aya özel iftar sonrası dahiliye ve pediatri çocuk hastalıkları branşlarında 20.30-24.00 saatleri arasında poliklinik hizmeti verdiklerini kaydetti.

Kayhan, "Vatandaşlarımızın memnun kaldıklarını görmek bizleri sevindirdi. Ramazan ayının sonuna kadar uygulamamız aynı şekilde devam edecek. Hafta içi saat 20.30-24.00 arası vatandaşlarımız gelip, muayenelerini olabilirler." ifadelerini kullandı.