Doğumhane Hizmetleri
02 Haziran 2023

.:::DOĞUMHANE HİZMETLERİ:::.

Siirt Eğitim ve Araştırma Hastanesi Doğumhane  hizmetlerin de sağlıklı nesiller için Ailenin çocuk sahibi olma sevincine yardımcı olmaktadır. Doğum öncesi ve doğumla ilgili problemlerin çözümünde en modern teknolojik imkânlar kullanılarak hastalara hizmet verilebilmektedir. Doğumdan sonra tecrübeli ekip tarafından anneye verilen emzirme ve bebek bakımıyla ilgili eğitimlerle yaşanabilecek sorunlar en aza indirilmeye  çalışılmaktadır.

Doğumhane hizmetlerinde 10 doğum odası bulunmaktadır. Aylık ortalama yaklaşık 210 doğum gerçekleşmektedir. Doğumhane giriş kapısında doğum haberini bekleyen hasta yakınları için bilgilendirme ekranı bulunmaktadır. Her hasta tek kişilik özel odalarda doğum masasına dönüşebilen özel yataklarında her türlü donanıma sahip uzman doktorlar ve ebeler tarafından hizmet sunulmaktadır.

Doğumhane hizmetlerin de eğitim almış  uzman doktorlar ve eğitimciler tarafından doğuma hazırlık kursları verilmektedir. Kurslarımızda eğitimlerimizi video, slayt gösterileri ve egzersiz odalarından seanslar şeklinde yaptırılarak en etkin şekilde eğitim amaçlanmaktadır.

Bebek dostu sertifikaya sahip olan Siirt Devlet Hastanesi en değerli varlıklarımız olan bebeklerimiz için itinalı bir bakım yapmaktadır. Ayrıca  Hamilelik ve emzirme döneminde doğru beslenme ve kilo kontrolü için beslenme ve diyet uzmanılar tarafından danışmanlık hizmeti sunulmaktadır.