Hastanemiz
06 Nisan 2022

SİİRT DEVLET HASTANESİ

Geçmişten günümüze güvenin ve huzurun  adresi ilimizin şifa kaynağı  Siirt Devlet Hastanesi uzman kadrosu ve teknolojik alt yapısı ile  modern tıbbın ışığında sizin ve sevdiklerinizin ihtiyacı olabilecek her türlü sağlık hizmetini tek bir çatı altında karşılıyor.

        Önce insan  ilkesi ile yola çıkan Siirt Devlet Hastanesi vizyonu geniş, insan sağlığını misyon edinmiş personeli ile uyum içinde çalışan hastane yönetiminin önderliğinde halkının güvenini kazanmıştır. Hastalarımızın almak istedikleri hizmete daha kolay ulaşabilmeleri için yönlendirme tabelaları, güler yüzlü hizmetleri ile, hasta karşılama ve yönlendirme hostesleri, yaşlı ve engelli hastalarımıza yardımcı olacak personellerimizle etkin hizmet sunumu amaçlanmaktadır.

Geçmişi 70 yıla dayanan  Siirt Devlet Hastanesi, 53 bin metrekare kapalı alana yayılan modern hizmet binası hasta ve yakınlarının ihtiyaç duyacağı her türlü   sosyal alana sahiptir.Hastane; 450 hasta yatak, 110   poliklinik,  10 ameliyathane,50  yataklı yoğun bakım ünitesi,  23  yataklı  hemodiyaliz ünitesi, modern teknolojik tıbbi araç ve gereçlerle donatılmış  birimleri  ve  1250 çalışanı ile halkımıza hizmet vermektedir.