Voleybol Turnuvası Başlıyor!
08 Ocak 2019

Siirt Devlet Hastanesi bünyesinde sosyo kültürel aktiviteleri geliştirme kapsamında; Hastane personelleri arası kaynaşma, dostluk ve arkadaşlığın pekiştirilmesi amacıyla düzenlenecek olan Voleybol Turnuvası 11.01.2019 tarihinde Kapalı Spor Salonunda başlıyor.  Turnuvanın birlik, beraberlik, kardeşlik ve dostluk havasında geçmesini temenni eder; katılacak olan tüm takımlara başarılar dileriz. 


VOLEYBOL TURNUVASI ŞARTNAMESİ
1-Müsabakalar Kapalı Spor Salonunda yapılacaktır.
2-Turnuvaya katılmak isteyen takımlar 02/01/2019 Çarşamba gününe kadar Çalışan Hakları Birimine yazılı olarak dilekçeleri ve evrakları ile başvurularını yapacaklardır.
3-Takımlar müsabaka saatinden 15 dakika önce salonda hazır bulunacak.
4-Turnuva kurallarına uymayan veya centilmenlik dışı davranan sporcular veya takımlar turnuvadan ihraç edilecektir. Oyun kurallarını ihlal edenler. (Kavga. Küfür, Hakaret vb.) Kurul kararı ile turnuvadan ihraç edileceklerdir. İhraç edilen oyuncu diğer maçlarda da oynatılmayacaktır.
5-Müsabakalarda Voleybol oyun kuralları geçerlidir.
6-Müsabakaların başlangıç saatinde hazır olmayan takımlar 15 dakika beklenir. Bu süre içerisinde salonda hazır olmayan takımlar hükmen yenik sayılır.
7-Takımlar; en az 6, en fazla 10 sporcu ile turnuvaya katılabilirler.
8-Turnuvada yer alan oyunculardan spor yapmasına engel, bilinen veya bilinmeyen sağlık sorunları olanlar, her türlü sorumluluğu kabul ederek turnuvaya katılmayı kabul etmiş sayılırlar. 
9-Takımlar Spor malzemelerini kendileri temin edeceklerdir. Spor salonunda sadece spor ayakkabısı giyilecektir. Dışarıda giyilen ayakkabılarla salona girilmesi kesinlikle yasaktır.
10-Takım listelerinden, listede kaptan olarak belirtilen kişi sorumludur. 
11- Müsabakalar eleme usulüne göre 2 Set üzerinden oynanır ve 2 set kazanan maçı da kazanmış sayılır. Setler 15 sayı olarak oynanacak olup beraberlik durumunda 3 Set 10 Sayı üzerinden oynanacaktır.
12-İtirazlar yazılı olarak tertip komitesine yapılacaktır. Tertip komitesi itiraz dilekçesinin kendilerine ulaşmasının ardından 1 gün içerisinde kararlarını açıklayacaktır.
13-Turnuvanın yürütülmesinden tertip komitesi sorumludur. Her türlü olay karşısında tertip komitesinin alacağı kararlar uygulanacaktır.
14-Turnuvada dereceye giren ilk 3 takıma …………….., sporcularına ………………..verilecektir.
15-Şartnamede bulunmayan ve daha sonra doğabilecek bütün konularda karar almaya tek yetkili teknik komitedir.
16- Turnuvada maçları yönetecek hakemler  Birgül ÖZKAN, Osman AKINAY dır.
17-Bilgilendirme toplantısı ve fikstür çekimi 04/01/2019 Cuma günü saat 11:00’de Siirt Devlet Hastanesi toplantı salonunda yapılacaktır. Turnuva 11/01/2019 Cuma günü başlayacak fikstür ise Web sayfamızda yayınlanacaktır.
18-Bu turnuvanın Başkanı Başhekimimiz Op. Dr. Sedat YEŞİLBAŞ olup, turnuvada görevli tertip komitesi, takım sorumluları ve sporcular kendilerine karşı sorumludurlar.
19-Bu şartname 19 maddeden ibaret olup, turnuvaya katılan tüm takımlar şartnamede   belirtilen hususlara uymayı ve yerine getirmeyi  taahhütsüz kabul etmiş sayılırlar.