Önemle Duyurulur.
05 Kasım 2020


KAMUOYUNA DUYURULUR…

 

                05.11.2020 tarihinde basında yer alan Covid 19 testi pozitif çıkan sağlık personelinin çalıştırıldığı haberi ile ilgili yapılan incelemede;

                Bahsi geçen personelin nöbet istirahatinde olduğu 03.11.2020 tarihinde, saat 21:42’de hastanemiz pandemi polikliniğine başvurarak PCR testi verdiği, 04.11.2020 tarihinde, saat 14:15’te ise testinin pozitif çıktığı, ancak ilgili personel tarafından radyoloji birim sorumlusu ve hastanemiz idaresine bu konu hakkında bilgi verilmediği ve çalışmaya devam ettiği öğrenilmiş olup konu ile ilgili ivedilikle idari soruşturma başlatılmıştır. Çalıştığı süre boyunca Sağlık Bakanlığı pandemi rehberinde yer alan kurallar gereği personelin hastalar ile yakın teması bulunmamış olup maske, mesafe, eldiven kurallarına riayet ettiği öğrenilmiştir.

Kamera kayıtları incelendiğinde, hastane içi yapılan denetimlerde Hastanemiz Başhekimi Uz. Dr. Fevzi Bircan ÖZKAN’ın 04.11.2020 tarihinde Acil tomografi bölümünde 22:36-22:46 saatleri arasında ilgili personelle, bizzat bölümün sorunları hakkında bilgi aldığı, fakat kendisine de  hasta olduğu, örnek verdiği, PCR testinin de pozitif çıktığı ile ilgili bilgi vermeden nöbetine devam ettiği tespit edilmiştir.

Pandemi sürecinde mesai kavramı gözetmeksizin sağlık hizmeti sunumunda üst düzey  hizmet anlayışıyla çalışan fedakar sağlık personellerimiz vatandaşlarımıza gereken hassasiyet çerçevesinde hizmet vermeye devam edecektir.

 

                KAMUOYUNA SAYGIYLA DUYURULUR…