Başhekimimizin 14 Mart Tıp Bayramı Mesajı
12 Mart 2021


Prof. Dr. Selahattin Vural, Koronavirüs (Covid-19) ile mücadele kapsamında büyük fedakârlık örneği gösteren tüm sağlık çalışanlarının Tıp Bayramı'nı kutlayan Başhekim Vural, hastaların sağlığına kavuşması için gecesini gündüzüne katarak şifaya vesile olan doktor, hemşire ve tüm sağlık çalışanlarının karşılık beklemeden büyük bir fedakarlık örneği sergilediklerini söyledi.
Prof. Dr. Vural, sağlığın ve tıbbın öneminin her geçen gün daha iyi anlaşıldığı bu pandemi döneminde her türlü riski göze alarak, ailelerinden ve sevdiklerinden uzak kalarak mesleğini icra eden tüm sağlık çalışanlarının birer kahraman olduğunu ifade etti.
Sağlık çalışanlarının zor bir yıl geçirdiğini ve geçirmeye devam ettiğinin altını çizen Prof. Dr. Vural, “ Dünyayı yakıp yıkan Covid19, sağlığın ne kadar önemli olduğunu hepimize gösterdi. Dünyanın birçok önemli kentinde hayat durma noktasına geldi. İnsanlar dışarıya çıkmaz oldu. Bilinmezlik kaygı oluşturdu, hayatlarımız hatta hayallerimiz değişti. Okulların tatil edildiği, Akraba ziyaretlerinin yapılmadığı, Alışveriş Merkezlerinin çalışma saatlerinin kısıtlandığı, toplantıların iptal edildiği günlerde dahi hastaneler hizmet vermeye devam etti. Tüm sağlık çalışanları her türlü riski göz önüne alarak, insan sağlığı için durmak ve yorulmak bilmeden çalıştılar. 
Pandemi döneminde Covid-19 nedeniyle hasta olan, yaşam mücadelesini kaybeden birçok sağlık çalışanının hayatını kaybetmesinin derin üzüntüsünü yaşıyoruz. İnsan hayatındaki en önemli unsurun sağlık olduğunu daha iyi anladığımız bu pandemi döneminde kahraman sağlık çalışanlarını hep birlikte alkışladık. Birlik olduk, tek yürek olduk, hep birlikte mücadele etmeyi öğrendik. Öğrenmeye ve mücadele etmeye devam ediyoruz. Salgın dönemi geride kalsın diye ‘Maske, Mesafe, Hijyen ‘tedbirlerini sürdürerek, hep birlikte korona virüse dur diyeceğimize inanıyorum. Bu zorlu dönemin geride kalmasını ümit ederek pandemisiz ve sağlıklı yıllarda tıp bayramları kutlamamız dileğimle Covid 19 ve benzeri tüm salgınlarda fedakârlıklarıyla ve cesaretleriyle ülkemize nefer olan başta hekimlerimiz olmak üzere tüm sağlık çalışanlarının 14 Mart Tıp Bayramını kutluyorum” ifadelerini kullandı.